FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

День вшанування героїв Небесної Сотні

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».


Саме в ці дні сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Завдання сучасних педагогів і батьків, яким довелося стати свідками (а декому й учасниками) тих подій донести до учнів причини та наслідки Революції Гідності, передати неймовірний дух братерства, єдності та патріотизму, що об’єднав всю Україну в боротьбі за краще майбутнє. Також дуже важливо не забувати імена героїв. І не просто імена, а їхні неймовірні історії, те, якими вони були, адже першими під кулі потрапили найсміливіші, найвідважніші, ті, хто найбільше вірив в краще майбутнє України.

Тому, педагог-організатор Фидра М.А. разом з вчителем історії Мишкорізом О.В. провели 22 лютого бесіду-лекцію для учнів 6-го класу. Учні переглянули відео з хронік Майдану, розповіді очевидців та учасників. Дізнались про причини та наслідки Революції Гідності, намалювали разом тематичний плакат. Також, Фидра М.А. зачитала власний вірш, який написала в період Майдану, будучи студенткою:

Прапори душі моєї
в чорні стрічки одяглись.
Земляки з землі всієї
на коліна опустились.
Совість ледве йде по шляху
за сльозами матерів,
вже не буде у них страху
за своїх малих синів,
бо сини уже герої,
що в нерівному бою
без ножів і без набоїв
проливали кров свою.
Діточки малі не знають
що татусьо їх поліг,
молоді жінки не можуть
жити без чоловіків.
Своїм діткам я розкажу
не про давніх літ казки,
а про братів важку поклажу,
що на майдані пронесли.
І про те, як на очах воскресла,
як у серці запеклась
Святая Сотенька Небесна,
дай Боже,щоб остання з нас!!!
Також учні прослухали вірші інших авторів.

/Files/images/den_nebesno_sotn/изображение_viber_2021-02-23_07-24-15.jpg

/Files/images/den_nebesno_sotn/изображение_viber_2021-02-23_07-23-57.jpg

/Files/images/den_nebesno_sotn/изображение_viber_2021-02-23_07-24-19.jpg

/Files/images/den_nebesno_sotn/изображение_viber_2021-02-23_07-24-10.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 43

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.